Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 107 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Kadaň vs. Slavia - KONEČNĚ VÝHRA!
21.09.2018 | fanklub | 1890x zobrazeno

Přinášíme Vám report z venkovního utkání z Kadaně. 


 

Sezóna se pomalu rozjíždí a pomalejší rozjezd zaznamenává i naše Slavia. Los na začátku soutěže nebyl pro náš nezkušený tým příliš nakloněný, na domácí půdě jsme se utkali se silnými soupeři z Moravy – Přerovem a Prostějovem, na venkovním kluzišti jsme poznali sílu budějovického Motoru. Bohužel bez bodového zisku. Kde jinde se tedy chytit, než v Kadani?

 

Je středa 19.9.2018 a pro nás to znamená jediné – že hraje Slavia! Již delší dobu je jasné, že se nám nepodaří vypravit ani mikrobus. Proto vyrážíme, jak už je pomalu tradicí, auty.

Prahu opouštíme kolem půl čtvrté, tedy s dostatečným předstihem. Jako řidiče mě mírně deprimuje zvuk otevírajícího se lahváče ze zadní části auta. Zodpovědnost ale vítězí nad chutí. Za zmínku stojí cesta kolem námi velmi oblíbeného Chomutova. Autem proletí cosi o „primátech“ a nahoru letí i prostředníček. Od sestupu nic neobvyklého.

Kolem páté přijíždíme do Kadaně.

 

Již z okýnek vozu obdivujeme krásu okolních panorámat, které tvoří zejména panelové domy a překvapivě bujná zeleň. Při příjezdu ke stadionu se zadíváme na krásně zelenající se trávník před místní hospůdkou. Nějak to tu od poslední návštěvy prokouklo. Nehezky vypadající keř je nahrazen krásným betonovým květináčem zdobeným muškáty červené a bílé barvy. Co vedlo k této radikální změně? Nevíme…

 

Příjemným překvapením je pro nás přítomnost Martina, staronového řidiče slávistického autobusu. Pokecáme o životě, práci, pochopitelně probereme i Slavii a v neposlední řadě klasické téma – houby. Poté se už přesouváme na stadión a do sektoru. Tam se srocuje celých 9 kusů sešívek. Je to strašné číslo, ale na domácí to stačí… Zase na druhou stranu, kdo si může dovolit končit před čtvrtou odpolední, aby dorazil kluky podpořit? V Praze se hold pracuje nejméně do pěti, na rozdíl od jiných destinací. Vyvěšujeme vlajku „SLAVIA ON TOUR“, přikurtujeme buben a máme připraveno k zápasu. Domácí se v jejich sektoru scházejí jak švábi na pivo, celkově jich tam může být odhadem tak 10. Těsně před startem utkání se ještě zdravíme s Pepou Beránkem a Milanem Razýmem, kteří procházejí přes náš kotel.

Oba aktéři vjíždějí na ledovou plochu a zápas může začít!

 

Vzhledem k našemu počtu se nehrneme do dlouhých a melodických chorálu, spíše dáváme přednost těm úderným a jednoduchým. I přes nízký počet to není zas tak špatné. Moc tomu ovšem nepomáhá, že už ve 3. minutě po hrubce v obranné třetině prohráváme. No, celkem studená sprcha. O tři minuty poté je ale srovnáno, o branku se postaral Honza Novák. Už jsme v Kadani zažili i špatné zápasy, ovšem první třetina toho dnešního byla extrém. Během dvou minut střílí domácí Trhači dvě branky, což poznamená zbytek 1. třetiny. My se i přes nepříznivý výsledek snažíme kluky podporovat co to jen jde, jenže tady je pomoc z naší strany nejspíš zbytečná. K tomu si musejí něco říci sami v šatně. První třetina díky bohu končí!

 

 

O přestávce do kotle přijde postarší pán, se kterým se dávám do řeči. Řešíme situaci jak u nás, tak v domácím týmu. Pochopitelně přijde na řadu téma „Chomutov“. O tom víme své, domácí nejsou z jejich počínání v jejich oddílu také nadšení. Naštěstí nás se žádné farmaření netýká, a snad ani nikdy týkat nebude.

Čas přestávky vypršel, jdeme se připravit na druhou třetinu…

 

K našemu překvapení vstupuje do utkání díky bohu jiná Slavia, než která se prezentovala v prvním dějství. Rozjíždíme hned ze začátku delší chorál a nezní zas tak špatně. Tlak na kadaňskou branku po chvilce přináší ovoce. Po dvou minutách snižuje Honza Veselý! Ta pomůže jak hráčům, tak i nám. Z ledu je cítit odhodlání něco udělat s výsledkem a přenáší se to i na nás. Radost se zvyšuje v polovině zápasu, kdy se prosazuje kanonýr posledních zápasů, David Matějka! Je to jeho druhá branka ve dvou zápasech. Jen tak dál! Říkáme si, že tohle už kluci musí dát, kadaňští zřejmě šli do druhého dějství s tím, že výsledek z 1. třetiny ubrání.

My se bavíme zápasem, chorál střídá chorál, a i v malém počtu si vytváříme takřka domácí atmosféru. Při vší úctě k domácím, ono to tady není zas tak těžké. Nebýt hlasitého bubnu tak nevíme, že na stadiónu jsou.

Druhá třetina končí za nerozhodného stavu 3:3, když se našim hráčům podařilo smazat dvougólové manko.

 

Během druhé přestávky nás v sektoru navštěvuje pan Razým. Řeč se pochopitelně točí kolem Slavie a jeho působení u nás. Není od věci si vyslechnout některé věci i z té druhé stránky, ve spoustě pohledech na fungování klubu se shodujeme. Pochopitelně dochází na téma Litvínov, kde nyní pan Razým působí. Cheza také zabudovává mladé hráče do A-týmu, například mladý Myšák se zatím ukazuje jako veliký talent, ale jsou tam i jiní. Ostatně Litvínov byl vždy líhní kvalitních hokejistů. Nakonec si navzájem popřejeme hodně štěstí a pomalu se začínáme soustředit na 3. třetinu.

 

Ta začíná ve stejném tempu, v jakém skončila ta předešlá. Slávisté se tlačí před branku soupeře a snaží se přehoupnout skóre na svou stranu. To se daří ve 44. minutě, kdy se podruhé v utkání prosazuje Veselka. Na střídačce je rázem veselo, a to nejen díky jeho příjmení. O dvě minuty později se parádní individuální akcí prosazuje Petr Tejral. Tomuto hráči to obzvláště přejeme, jelikož ani on sám nevěděl, zda si vůbec ještě někdy zahraje díky vážnému zranění oka. Vše ale zvládá na výbornou! Z naší strany vzhledem k 1. třetině panuje spokojenost. Bavíme se aktivní hrou našich hráčů a pochopitelně i fanděním. Po delší době je konečně dobrá nálada. Už to bylo potřeba!

Zhruba v polovině zápasu dojde ke komické vložce, kdy je vyloučen domácí Strejček. No a jak jsme v té dobré náladě, tak se z našich řad ozve: „Strejček Nimra koupil šimla, koupil ho až v Kadani!“ V kotli je rázem mrtvo a na střídačce se tomu pomalu schyluje také. No co, sranda musí být… 😊

Kadaň sice 5 minut do konce snižuje na rozdíl jediné branky, ale herně jsme na tom o dost lépe než náš soupeř. Nepochybujeme o tom, že se dočkáme tolik očekávané výhry. Pojistku v podobě 6. branky přidává Jirka Doležal. Odpočítáváme posledních 10 vteřin a je hotovo. Porážíme Kadaň 6:4! Přišla dlouho očekávaná výhra! Někdo možná řekne, že s Kadaní se to čekalo. Každá výhra je ale důležitá, ať je to proti komukoli. Minimálně přidá klukům sebevědomí do dalších zápasů.

 

Ještě před děkovačkou vyvoláme pana Razýma s Berym, kteří se zdraví s naším trenérským štábem pod naším kotlem. Kluci už jsou natěšení na vítěznou děkovačku, tak se do ní pouštíme. Jak už je tradicí, po vítězném utkání létají na led slávistické bonbóny. U některých se už pomalu schylovalo ke konci trvanlivosti, ale naštěstí kluci zvítězili včas.

 

Cestu domů si obohatíme přes polní cesty, klasické děrované okresní silnice, a především přes vesničku Hnojník. I sem vás může google, při snaze nalézt tu nejrychlejší cestu, zavést. Do Prahy s třemi body v kapse dorážíme kolem desáté.

 

 

Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 0
Počet hlasů: 0

Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný