Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 106 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Opět prodloužení, opět prohra!
26.01.2017 | fanklub | 2254x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 25.01.2017: HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 3:2

Přinášíme Vám další report. Tentokrát jsme zavítali na led jihlavské Dukly! 


Už to tak vypadá, že si budeme muset zvykat na prodloužené zápasy. Vše začalo domácím utkáním s Kladnem, kde jsme po perfektním výkonu podlehli Rytířům 2:3 na nájezdy. Další utkání přesahující 60 minut jsme sledovali v litoměřické Kalich aréně. Tam jsme padli opět po nájezdech, tentokrát však 2:1. Dnešní klání s jihlavskou Duklou nebylo o nic rozdílnější, než předešlé dvě utkání. Ale o tom podrobněji níže.

Asi už nemá cenu zmiňovat fakt, že se nám opět nepodařilo naplnit ani mikrobus. Přitom je to škoda, Jihlava je kvalitní soupeř, dost možná i náš konkurent v boji o baráž. Pokud se tedy poštěstí, nechci tady vykřikovat, že bychom ji měli hrát, na to ať si udělá každý obrázek sám, jak na tom ve skutečnosti jsme. No nic, scházíme se kolem třetí u Edenu a vyrážíme směr Vysočina. Někdo si asi řekne „proč tak brzy?“. Hlavně z důvodu „dokonalosti“ našeho hlavního tahu. Cesta probíhá až překvapivě pohodově, takže do Jihlavy přijíždíme hodinku před začátkem utkání, které startuje v 17:30. Chvíli ještě posedáváme v autě, jelikož se nám moc nechce do zimy. Mezi tím dorazila posádka druhého auta, a tak se společně vydáváme na zimák.

Při vstupu do sektoru se všichni soustředíme do jednoho místa, což u nás nebývá moc obvyklé, ale je to samozřejmě dobře. Jinak se fandí, když jsou lidé u sebe a jinak, když jsme roztahaní po sektoru. Už zbývá jen roztáhnout vlajku, připevnit buben a jsme ready!

Hned ze začátku nastavujeme laťku, co se fandění týče, poměrně vysoko. Jihlavští povětšinou jen postávají v jejich sektoru a nijak se neprojevují, sem tam začnou fandit se svou místní kapelou – trumpetistou. Akorát se podivujeme, proč jich je tak málo (bez ironie). Kotel soupeře po chvilce doplní pár lidí, kteří vyvěšují jakýsi transparetn. Přes lidi stojící před ním není bohužel poznat, co je na něm napsáno. Hned ze začátku se povede skórovat místnímu „oblíbenci“ Endymu (Lukáš Endál). Vedeme 0:1 a půdě favorita! Nás to vybičuje ještě k lepšímu výkonu, bohužel o našich hráčích se to říci nedá. Jakoby se zalekli brzkého vedení, a ve zbytku třetiny se zmáhají pouze na vyhazování kotouče, na což nakonec doplácíme. V rozmezí dvou minut Dukla otáčí zápas, kdy se v 8. minutě prosazuje Jergl a v 10. Zeman. To také probere i domácí fans, kteří jsou najednou slyšet. Nás to ani tolik nezaskočilo a snažíme si po zbytek třetiny pořád držet stejnou laťku, kterou jsme drželi doteď. Končí první třetina!

V té druhé se vše otáčí. Hráči v šatně dostali očividně kartáč za pasivní přístup a během pár minut si vytváří slušné šance, bohužel bez gólové tečky. Za to my jsme se nejspíš nechali uchlácholit naším fanděním a v druhém dějství do toho nedáváme tolik elánu, jako v tom prvním. Je to škoda. Ve chvíli, kdy jsme lepší na ledě, máme být lepší i v hledišti. V této třetině z našeho pohledu ani není moc co hodnotit. Zato na ledě se dějí věci. Náš tlak vyústil ve vyrovnávací branku po chybě jihlavského brankáře Jakuba Škarka. O tu se postaral ve 23. minutě Venca Krliš. Jak jsem již zmínil výše, ani vyrovnání nás neprobralo. Hra se v polovině třetiny začala přelévat ze strany na stranu, jak náš Patrik (Polívka) tak jihlavský Jakub Škarek chytají parádní zápas. Druhá třetina je u konce a chystáme se na tu poslední.

V té si na začátku řekneme, že musíme opět navázat na první třetinu, kdy jsme fandili velice slušně. Daří se! Jakoby jsme ale dnes nebyli na stejné vlně jako naši hráči, kteří vstupují do zbytku utkání poněkud odevzdaně. Jihlava nás mele, na naší branku se valí jeden útok za druhým. Jak v Litoměřicích, tak dnes nás drží fantastickými zákroky Patrik. Na tribuně se ovšem bavíme. Dáváme si i chorály, které jsme dlouho neřvali, zaskáčeme si, aby nám nebyla zima, na led se snažíme moc nekoukat. Ono taky není moc na co, pokud nejste příznivcem Jihlavy. V polovině 3. třetiny se karta obrací a začínáme se dostávat do slibných šancí. Ty ovšem ke gólu nevedou a tak nás opět po „delší“ době čeká prodloužení!

To končí poměrně rychle. Chvilku po začátku prodloužení fauluje Šáfa (David Šafránek) a Jihlava hraje přesilovku. Tu bohužel využila a tím rozhodla o naší již třetí prohře v nastaveném čase v řadě. Stane se, bod z Jihlavy se vždy počítá, ostatně předvedená hra tomu i odpovídá. Navíc Třebíč s Ústím zaváhali a možná právě bod z Jihlavy bude nakonec ten rozdílový. Klukům pochopitelně zatleskáme a dáme jim děkovačku, bylo vidět, že na ledě nechali vše. Rozhodně se lépe skousává prohra v prodloužení s týmem z TOP 3, než s týmem pendlujícím mezi play-out a předkolem play-off. Kladno i Jihlavu se nám podařilo potrápit, což je dobré vědět před blížícím se play-off.

Ještě se s hráči rozloučíme u autobusu, poděkujeme jim za předvedenou hru a vyrážíme směr Praha!

Počet hostů: 29

Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 5
Počet hlasů: 3


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný