Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Aktuální výjezd

Žádný výjezd není naplánován.

Návštevnost

Právě je 82 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Den fanouška!
14.01.2017 | fanklub | 2014x zobrazeno
k zápasu z 14.01.2017: HC Slavia Praha - HC Benátky nad Jizerou 2:1

Přišla sobota a ta pro nás fanoušky znamená další utkání Slavie. Slávistický den nám začíná už v 10 hodin, kdy se scházíme v počtu 7 lidí a jdeme malovat choreo pro příští domácí zápas. Co připravujeme si pochopitelně necháme pro sebe. Všichni se u toho náramně bavíme a práce nám jde od ruky. Musím ocenit osmiletou dceru jedné ze slávistek, které malování velmi jde. Občas si říkám, že jsme asi ještě v pubertálním věku, obzvláště ve chvíli, kdy přes čerstvě natřenou plochu lítá fotbalový míč. Kéž  kdyby nám šlo stejně uklízení jako tvorba choreografie, to by bylo moc fajn. Je kolem půl druhé a můžeme s úsměvem na tváři říci, že máme hotovo! Pochopitelně, že si svou práci pochválíme a navzájem si ohřejeme polívčičku. Snad to stejně dobře, jako na podlaze tělocvičny, bude vypadat i na tribuně.

 

Opouštíme tělocvičnu a pomalu se přesouváme do Edenu, kde nás čeká utkání Slavie s Benátkami nad Jizerou. Před zápasem si ještě v místní restauraci „Nad Ledem“ dáváme gáblík s pivečkem. Někdo se pustí do gulášku s domácími bramboráčky, jiný si zase pochutnává na české „klasice“, smaženém sýru. Očividně jsou všichni spokojení a tak už nic nebrání k tomu se přesunout do našeho sektoru.

 

Je zhruba 15 minut do začátku utkání a v Edenu se zatím moc lidí nevyskytuje. To už je bohužel na našich domácích zápasech normální, proto je později až překvapivé, jak dobrá atmosféra na dnešním utkání panuje. Někdo si řekne, že zápas s Benátkami nemůže být ničím zajímavý, jsem ale přesvědčen o tom, že dnešek ukázal každému přítomnému, že i zápas s takovýmto soupeřem (při vší úctě k Benátkám) může být velice zajímavý. Ještě před začátkem polepíme blánu bubnu, jelikož dělá moc veliký hluk a nakonec se to ukázalo jako dobrý nápad, vyvěsíme vlajky a jde se na věc!

 

Od první minuty do toho dáváme na tribunách vše, stejně tak naši hokejisté. Po dlouhé době se zapojovala drtivá většina lidí v kotli a bylo to doopravdy znát. Bez vyzvání se zvedají ruce, tleská se, skáče se, zapojuje se i zbytek Edenu, no prostě všechno funguje tak jak má. Škoda jen, že to takhle není na každém zápase, ale pevně věřím a doufám, že to tak ode dneška bude i na všech dalších utkáních. Jakoby jsme vstoupili do nového roku s elánem, už domácí zápas s Přerovem stál za to. Všechno jde ruku v ruce – hráči na ledě odvádí maximum a jsou za to náležitě odměněni. Edenem se nese „červenobílá síla“ a všichni se bavíme. Může to znít jako chvástání, ale píšu to hlavně proto, že z toho mám opravdu radost. Jak za hráče, tak za všechny fanoušky kteří dnešní zápas navštívili. Ač tomu výsledek 2:1 ve prospěch Slavie moc nenapovídá, herně se jednalo o celkem jednoznačný zápas a Benátky jsme k ničemu moc nepustili. A když už se do nějaké té šance dostali, ztroskotali na fantastickém Dominikovi. Po zápase s Motorem celkem změna. Už jsme se chystali na vítěznou děkovačku, když v tom hlasatel pustí hudbu. Až po skandování „Vypni to“ se dočkáme klidu v Edenu a spustíme! Led je zasypaný slávistickými bonbóny, ve kterých hráči dávají „rybičku“. Samozřejmě nezapomeneme ocenit výkon naší brankářské jedničky, který roztleskává náš kotel a na led mu přilétne i pár jeho oblíbených Miňonek. Zápas končí a začínáme si balit fidlátka. Zaslechl jsem ten názor, že se nedá srovnávat dnešní zápas se zápasem na Motoru. Nemyslím si. Kolikrát zápasy s týmy typu Kadaň, Most či právě Benátky  jsou horší než zápasy s Jihlavou nebo Kladnem. Navíc Benátky jsou našlapané hráči z Extraligy, kteří se nevejdou na soupisku Liberce nebo Mladé Boleslavi a chtějí se ukázat. Někdo může souhlasit, někdo ne. Tím ovšem hokejový den nekončí!

 

Jak se tak trousíme domů, zaregistrujeme, že na led vjíždí naše mladé naděje a tak se v pár lidech rozhodneme, že je půjdeme podpořit. Nikdy jsem si nemyslel, jak může být utkání takový capartů uklidňující. No není to paráda, když vidíte mrňouse, jak se prohánějí v těch našich dresech s hvězdou na prsou a žijí Slavií? Kéž bychom stejné nadšení viděli i u našeho Áčka. Jejich dnešním soupeřem jsou HC letci Letňany. Místní klub vede bývalý slávista František Kučera a nutno dodat, že velice dobře. Utkání začíná! Stoupneme si za naši střídačku, takže kluci mají podporu hned v zádech. K fandění se přidávají i rodiče a rázem je velice slušná atmosféra. Rodiče letňanských mrňat se nechtějí smířit s tím, že domácí mají podporu kdežto jejich děti ne, a tak se srocují a začínají také povzbuzovat své ratolesti. Jak to už na podobných zápasech těchto kategorií bývá, najdou se zde přechytralí rodiče, kteří by z fleku mohli dělat hlavního trenéra u reprezentace. To k tomu už bohužel patří.

O přestávce se dáváme do řeči s jednou maminkou našeho slávisty. Bavíme se o celkové problematice mládežnického hokeje na Slavii, která očividně není v úplně ideálním stavu. Přitom výchova mládeže je snad to nejdůležitější. Zeptali jsme se, jestli třeba tréninky kluků navštěvují hráči A-týmu. Jediným, kdo s nimi chodí na led, je Dominik Frodl, za což mu patří obrovské díky. Děti potřebují mít vzory, a kdo jiný by to měl být než hráči Áčka. Pokud tento článek čtou naši hráči, prosíme je, aby navštěvovali mládežnické oddíly. Ti kluci potřebují k někomu vzhlížet a není lepší způsob, jak z nich udělat srdcaře, než když si s nimi půjdete třeba zastřílet na branku. I to stačí. Kluci nastupují na led a opět začínáme fandit.

Z hloučku letňanských se během sporného momentu na ledě ozve obávané „peníze, peníze“ načež odpovídáme „nemáme, nemáme“! I přes to, že naši hráči prohrávají po dvou třetinách 0:4, neskládají zbraně a během pár chvil dávají na 3:4. Bohužel už ale nedokáží vyrovnat a přichází prohra. Kluci si z toho očividně nic nedělají, jsou plní elánu a nadšení z dnešního utkání, které se nám jim snad povedlo zpříjemnit. Je celkem vtipné je pozorovat, jak lezou po čtyřech, zvedají si košíky na helmách a pochutnávají si na slávistických bonbónech, které jsme jim naházeli na led. Dáváme jim najevo, že se mají posadit a spolu s rodiči jim dáme, pro ně nejspíš premiérovou, děkovačku. Závěrem ještě vyzveme oba naše brankáře, Adama a Frantu, aby dali rybičku. Kluci samozřejmě neodmítnou a ochotně se povalí na led.

 

 

Tím končí náš hokejový den. Snad bude podobných zážitků stále více a více!

Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z domácích zapasů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z domácích zapasů:
Večer mistrů Slavia zvládla

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 0
Počet hlasů: 0

Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný