Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 107 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Od lídra bez bodu...
13.01.2017 | fanklub | 2205x zobrazeno | Skóre: 2
k zápasu z 11.01.2017: ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 5:1

Report ze zápasu Motor vs. Slavia. 


Tak, máme tu další výjezd a tentokrát vyrážíme podpořit Slavii do Českých Budějovic. Ještě v pondělí před uzavírkou výjezdu jsem si říkal, jestli se někdo přihlásí a vypravíme alespoň mikrobus, bohužel se tak nestalo a tak nezbývá jiná možnost než vytasit auta či jiný druh dopravy. Z pondělka skočím rovnou na středu a kolem třetí hodiny opouštíme hranice Prahy.

Do Budějovic přijíždíme kolem půl páté a i přes to, že zápas začíná až za hodinku, máme problém najít místo na zaparkování. Už to vypadalo, že to zapíchneme do parku na trávu hned vedle parkoviště stejně jako pár dalších odvážlivců. Naštěstí zrovna vyjížděla nějaká paní a tak hned bylo místo. Cestou ke stadionu vzpomínáme na loňské bitvy s Motorem v semifinále play-off. Zvláštní, jak se během relativně krátké doby věci otočí a klub který by měl pomýšlet na ty nejvyšší příčky lepí kádr ze všeho co má ruce a nohy (při vší úctě k těm co za nás hrají) a v podstatě nemá jistotu toho, že nastoupí do následující sezóny. Konec chmur (prozatím), jde se na hokej!

Na rozbruslení se zdravíme s bývalými hráči Slavie, Mílou Čermákem a Žigou Pavlinem. Do začátku zápasu zbývá nějakých 10 minut a do sektoru se scházíme jako šváby na pivo. Budějovičtí mají na horním zábradlí pod jejich sektorem připravený nějaký transparent a tak přemýšlím, co to asi může být. Později na mou otázku dostanu odpověď. Ještě před začátkem utkání se dávám do řeči s jedním z pořadatelů, který zrovna v ten den slaví narozeniny. Pán vysloví přání, že by bylo fajn, kdyby jeho Motor dnes vyhrál. Jestli se mu přání splní, zatím není známé. My doufáme, že ne.

Začíná první třetina a v kotli je nás stále pomálu, ale zase ne tak málo, aby nás muselo fandit jen pět. Nevím proč, ale na našich hráčích bylo od začátku vidět, že nejsou ve své kůži. Hned v první minutě zápasu jdeme do tří a Motor svou početní převahu využívá. Chvíli po inkasované brance přijíždějí poslední slávisti a kotel začne aspoň trochu fungovat. Pár chvil na to dostáváme odpověď na to, co se skrývá na transparentu. Motor před časem opustil David Kuchejda a domácí fans se s ním tímto způsobem rozloučili. Dvě minuty do konce inkasujeme podruhé z hole hráče, který se jmenuje stejně, jako jeden z přítomných slávistů a tak narážky jsou ihned na místě. Tím bych asi uzavřel první třetinu, která byla jak z pohledu našich hráčů, tak z naší prezentace, celkem propadák.

O přestávce se bavíme mezi sebou a přemýšlíme, proč vlastně všichni nestojíme u sebe. Opticky to možná nevypadá tak blbě, že jsme roztahaný po sektoru, ale hlasově je určitě lepší když stojíme u sebe. Už na začátku zápasu bylo slávistkám a slávistům řečeno, abychom šli k sobě, bohužel bez jakékoli odezvy. Příště tedy prosíme - všichni k sobě.

Druhá a třetí třetina se nesou v naprosto stejném duchu jako ta první - Motor tlačí, naši hráči brání a sem tam si vytvoří nějakou tu šanci. Možná by stálo za to upozornit rozhodčí, aby nám pro příště žádné přesilovky nepískali, pro nás je to očividně spíš oslabení než výhoda. Co se nás týče, kašleme už na výsledek a snažíme se bavit fanděním. Jestli jsme slyšet nebo ne je celkem jedno. Drobnou útěchou nám může být branka Jirky Ryse. Ne každý den je posvícení a tak si z Budějek odvážíme, nutno dodat, zaslouženou porážku 1:5 a pán z pořadatelské služby může být se svým dárkem spokojený.

Pořád si říkám, jak ten dnešní report zakončit. Zápas na prd, fandění jakbysmet, v podstatě ani není moc co hodnotit. Snad bych jen napsal, že příště by bylo dobré stát u sebe a víc se zapojit do fandění i za předpokladu, že zápas bude stejný jako ten dnešní. Pojďme se fanděním bavit.

Počet hostů: 25

Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 2
Počet hlasů: 2


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný