Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 108 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů D1 vs. Sešívky aneb Prostějov vs. Slavia
08.01.2017 | fanklub | 2539x zobrazeno
k zápasu z 07.01.2017: LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha 2:3

Přinášíme Vám report z výjezdu do Prostějova.


Už pár dní před venkovním utkáním v Prostějově je jasné, že hromadný výjezd tentokrát nezorganizujeme. Je to škoda, na společných výjezdech je vždycky o zábavu postaráno, nutno dodat, že hlavně díky slušnému alkoholovému arsenálu co vozíme. Přeci jen v takovém počasí, jaké právě venku panuje, není od věci se zahřát nějakým tím Jackem Danielsem a jemu podobným. Tentokrát tomu tak ovšem není a auty vyrážíme do Prostějova.

 

Cesta tam probíhá v pohodě i navzdory předpovědím a ledovce. Na místo určení přijíždíme zhruba hodinku před začátkem utkání a tak se jdeme ohřát do místní restaurace. Tam si, bohužel, jako odpovědný řidič dávám horký čaj. Zbytku posádky by očividně bylo hloupé si dát pivečko a tak se mnou drží basu. Zahřáli jsme se čajem a je čas se vydat na zimák.

 

U vstupu nás velmi důkladně prohledává místní ochranka, až je to místy i nepříjemné. Celkem mě udivuje, že ženy nemají vlastní security a prohmatává je místní pánská security. Myslím, že nejsme ti z fanoušků, co by na stadióny tahali pyrotechniku nebo nedej bože nějaké ty zbraně, ale rozkaz ten zněl jasně! Další věc co mě zaujme je, že okénko pro občerstvení je zavřené. Že je kosa je evidentní už jen z kouře co nám jde od úst a i přes to se nedočkáme teplého nápoje. Je nám řečeno, že z bezpečnostních důvodů nás nemůžou pustit pro občerstvení. Jsme ujištěni, že během třetiny za námi do sektoru přijde obsluha. Co se dá dělat, zápas začíná a nám tím vznikají úplně jiné starosti.

 

V sektoru pro hosty se nás schází 23, domácích je pochopitelně o něco více. Od začátku fandíme zejména krátké a úderné chorály, sem tam to proložíme nějakým tím delším a také si zakřičíme náš nový chorál. Našemu fandění napomáhá i fakt, že se dostáváme do vedení díky první brance Vency Krliše ve WSM lize. Jak jsme před začátkem utkání byli ujištěni o tom, že nás navštíví obsluha z bufetu, tak se samozřejmě nestalo. Rampouchy se nám netvoří snad jen proto, že se zahříváme fanděním. První třetina se nám celkem povedla.

 

 Druhou třetinu začínáme poněkud vlažně, do fandění se nikdo vzhledem k panující zimě nežene. Naštěstí se v pravou chvíli dostáváme do dvoubrankového vedení díky Tomášovi Šmerhovi, který tak zaznamenal svůj první gól v A- týmu. Nutno dodat, že Tomáš už v předešlých zápasech ukázal svoji kvalitu, takových hráčů by Slavia potřebovala víc. No nic, vedeme 2:0 a fandění se zase začíná rozjíždět. Dokonce se k nám do kotle dostane i slečna z občerstvení a můžeme si dopřát horkého čaje. Pár minut do konce snižuje na rozdíl jediné branky ex-kladenský snajpr Rudovský, ovšem nám to na radosti neubírá. Bavíme se pořád stejně. Tím končí druhá třetina a už se pomalu chystáme na vyvrcholení zápasu. To ovšem ještě nevíme, jaké drama nás čeká.

 

Rozhodčí pískl začátek třetího dějství, do kterého jdeme s jednobrankovým vedením. Opět se snažíme zahřát fanděním, což se nám podle mě celkem daří. Zhruba v 10. minutě nastane vtipná scénka, kde se otevírají brány oddělující sektor hostů od protilehlé tribuny a vstupují k nám zaměstnanci občerstvení s hrncem klobás. Ano, v 10. minutě 3. třetiny je to ideální, zápas vrcholí a místo toho abychom se soustředili na fandění se rozebíháme ke stolku s klobáskami. Co se dá dělat, hlad je mrcha, dá se to pochopit. Kdo si klobásu dal tak si ji chválí, takže je všechno O.K.. Dvě minuty před koncem hrají domácí bez brankáře a vyrovnávají na 2:2. Je to škoda, jelikož pár vteřin před vyrovnáním se naši hráči řítili na odkrytou branku soupeře a nedali. V kotli bylo cítit zklamání, ovšem ne na dlouho. Půl minuty před koncem utkání stihl dát rozhodující branku Venca Jankovský a právě díky této trefě si vezeme z Prostějova všechny body. 

 

Je konec utkání, vítězíme 3:2 a společně s hráči si užíváme pozápasovou děkovačku, při které jsou naši hokejisté zasypáni slávistickými bonbóny. Jak je to na konci vítězného zápasu zvykem, rozloučíme se i s naší brankářskou jistotou Dominikem Frodlem a jako poděkování za jeho (opět) famózní výkon mu na led přiletí jeho oblíbené zelené miňonky. To mi připomnělo legendární výjezd do Popradu, kdy jsme hráčům na led chtěli jako poděkování naházet grilované maso. Těžko říct, jak by se na to tvářila místní ochranka kdyby viděla na ledě kus šťavnaté krkovičky. Tím končí naše působení na prostějovském zimáku a vydáváme se rozloučit se s hráči k autobusu a hurá domů přes zledovatělou D1. Naštěstí se všemi body. Jako třešnička na dortu je setkání se slávistickými házenkářkami u Mekáče. Taktéž vezou výhru z Veselí nad Moravou 28:25. Holkám tímto děkujeme. Přijíždíme ve zdraví kolem jedenácté večerní a už se opět těšíme na další zápas na který vycestujeme 11.1.2017, tentokrát na led lídra tabulky z Českých Budějovic.

 

Počet hostů: 36

Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 0
Počet hlasů: 0

Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný