Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů HC Eaton Pardubice - HC Slavia Praha
12.10.2010 | admin | 1547x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 05.10.2010: HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 2:3

Pro další tři body z venkovního zápasu jela Slavia do Pardubic – výjezd, který má řada z nás v oblibě už kvůli cestě vlakem. A tak se nás v pátek schází ve tři hodiny asi 50 ve vestibulu Hlavního nádraží a po nezbytném dokoupení paliva na cestu a vybrání peněz na lístek odjíždíme směr Perníkov.

Ve vlaku se pije všechno, jen ne voda a tak chudáci, kterým se do kupé nacpeme, těžce nechápou. Za zmínku stojí určitě pán, který si ze začátku myslí, že jsme školní výlet. Toho se chytáme a Karlose začínáme titulovat „pane učiteli“. Vzhledem k tomu, že při tom ale ve velkém mizí pivo, Morgan, zelená, rum, vodka s džusem a bůhvíco ještě, poznává (pozdě) svůj omyl a tahle cesta do Pardubic ho bude ještě dlouho strašit. :) Cesta utíká rychle a žíznivě a tak v Pardubicích na nádraží vystupuje většina lidí už notně veselá. Přesunujeme se k hale, kousek od nádraží je dokonce pár lidmi odpáleno pár světlic, za bílého dne je ovšem efekt mizivý Po cestě se bohužel trháme na menší skupinky a vzhledem k tomu, že některé z nich dorazí až po začátku zápasu stojí fandění prvních pár minut za ...

Sektor se postupně plní a nakonec se nás sejde něco přes 80 – určitě to není špatný počet, ale 160 v minulé sezóně byla jiná káva. Kotel se zase (jako doma) rozstrká po celém sektoru a tak aktivně fandí asi půlka lidí. To je – už kvůli příznivému vývoji zápasu – velká škoda a nemastná atmosféra ubíjí většinu chorálů. V podobném duchu se nese zápas i ve druhé a začátku třetí třetiny a to i přesto, že vedeme po gólu mladého Jaškina od 42. minuty už 3:1. Přibližně v půlce třetí třetiny někdo nejspíš vyměnil většinu fanoušků a původní pokus o oživení skomírající atmosféry našeho kotle během chvilky vyburcuje úplně všechny. Do konce zápasu se nic jiného nezpívá a naprosto všichni, ať do té doby fandili nebo nefandili, bouří jako by si chtěli vynahradit předchozích 50 minut. Jižní tribuna nechápe a my v euforii pokračujeme i přes snížení Pardubic na 2:3, náš gól do prázdné i konec zápasu. Zpívání přerušujeme jen na děkovačku a hned po ní se rozjíždí nanovo. Pár z odcházejících pardubičáků se na chvíli přidává – je mezi nimi dost fanoušků SKS a jeden z nich boduje i šálou SMRT SPARTĚ. Zpíváme dál a asi po čtvrt hodině nás ze sektoru musí vytlačit místní měšťáci – jinak by se kluci asi domů před půlnocí nedostali. :) Přesouváme se tedy k autobusu hráčů a pokračujeme dál. Dojde i k odpálení zbylého pyra (tentokrát už se správným efektem) a část lidí bouří na stolech – prostě konec zápasu jaký nikdo z nás asi nepamatuje. Po poděkování hráčům a krátkém pokecu s Adamem, který za námi také přišel se přesunujeme zpátky na nádraží. Cesta zpátky je už rozdělená po skupinkách podle toho, kdo jak pospíchal domů, ale v ničem si nezadá s cestou z Prahy.

Resumé: Výborný výkon na ledě, Kopr v bráně famózní výkon. V hledišti 50 minut podprůměr, posledních deset minut ale totální fanatismus, který vydržel ještě dlouho po zápase.

Diváků: 9495

Domácí: tradičně plná jižní tribuna a její technofandění po většinu zápasu – na závěr už přeci jen tišší vzhledem k vývoji zápasu

•    hodně podprůměrné fandění dvě a půl třetiny zápasu

Co zlepšit? Držet pohromadě – ať už cestou na stadion tak uvnitř sektoru, neroztahovat se a v jakémkoliv počtu udělat kompaktní kotel. A kdyby bylo častěji vidět to co na konci zápasu, nikdo by se určitě nezlobil!