Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Vyrovnané utkání Slavia oponovala ve třetí části
29.09.2008 | Marťas | 1656x zobrazeno
k zápasu z 23.09.2008: HC Slavia Praha - PSG Berani Zlín 6:2
Slavia poprvé v této sezóně vstupovala do utkání se zlínskými ševci z pozice klubu, který vede tabulku extraligy. Očekával se nelítostný boj, vždyť právě Zlínští jsou jedni z těch, kteří si z ledu vysočanské arény za poslední roky odvezli nejvíce bodů a dokonce i důležité body ve finálovém boji o titul Mistra ligy pro rok 2004. Slávisté modrožluté tentokrát porazili, ale neměli to lehké. Zápas na svou stranu jednoznačně přetáhli až ve třetí třetině, kdy soupeři nasázeli čtyři góly. Svůj první zápas v této sezóně za červenobílé odchytal Dominik Furch.
Zápas Slavie proti Zlínu gólově otevřel Tomáš Micka, když dostal přesnou přihrávku od Tomici. Brzké vedení přidalo domácím na herní pohodě, ve vlastním oslabení se na Biegla dokonce řítil Vondrka, avšak nedal. Během pár sekund však na druhé straně skóroval Ivan Rachůnek a bylo srovnáno. V tu chvíli se dostali do tempa i hosté a domácí obránci měli co dělat, mnohokrát zachraňovali téměř z brankové čáry. Někdy však jen za cenu faulu - Kadlec zachraňoval jasný gól, putoval na dvě minuty „za katr“. Tuto přesilovku ještě Slavia ustála, několik vteřin po jeho návratu ale Leška dostal kotouč až za záda Furcha a rázem Zlín vedl 2:1.

Domácí vstoupili do druhé třetiny o poznání aktivněji a zlínského brankáře Biegla ohrožovali množstvím střel a šancí. Nepřekonali ho ani Micka, ani Tomica, kotouč si musel vzít do parády Bednář a efektním číslem přes půl hřiště a tři protihráče zakončoval pod víko. Slávisté se tak dostali jasně na koně a od úvodního vhazování třetí části už jen pohodlně zvyšovali.

První gólový zápis třetí třetiny si připsal Roman Červenka, když dorážel už necelou minutu po zahájení poslední části. Zlínští se ani nevzpamatovali a už prohrávali rozdílem dvou branek. Krásnou kombinaci po ose Vondrka – Beránek – Hruška zakončoval posledně jmenovaný z prostoru pravého kruhu. Beránek se zjevně nechtěl spokojit jen s asistencí, dvakrát se ocitl ve skoro jasné šanci, ale ani jednou brankové světlo nerozsvítil. To se povedlo až v 56. minutě Jakubu Sklenářovi, rozjel se od pravého mantinelu a přesně mířenou střelou zlínského gólmana bez problémů překonal. Brankový součet zakončil Červenka, který si pohrál s rozkládající se obranou hostí a vsítil již šestý gól domácích.

Slavia si výhrou nad Zlínem upevnila první místo a zůstala posledním neporaženým týmem. Skvělý návrat do sestavy po nemoci zažil Tomáš Micka, který vstřelil úvodní gól. „Myslím si, že jsme hráli pěkný hokej pro diváky,“ prozradil po zápase. V pátek Slavia přivítá na domácím ledě druhou Plzeň. „Myslím, že to bude super hokej,“ přemítal ještě nad pátečním zápasem.