Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 60 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Do Tigerce s růžovým panterem
01.10.2010 | admin | 2130x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 29.09.2010: Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 1:4

Výjezdy do města pod Jestědem patří již tradičně mezi naše nejoblíbenější. Pro některé jedince začíná tento výjezd již ve čtrnáct hodin návštěvou restauračních zařízení okolo O2 arény. Ano, jede se netradičně z Českomoravské a tam také začíná naše cesta za třemi body.


Když hlavní skupina opuští "Kovku" a míří k autobusu vypukne jako na povel spontánní výbuch smíchu. Opravdu? Opravdu jedeme do Liberce autobusem růžové barvy se žlutými motýlky nalepenými po stranách u obou dveří. Skvostný to stroj, který může co do barvy směle konkurovat legendárnímu růžovému panterovi. Navíc jeho sjeté pneumatiky výrazně připomínají pneumatiky monopostu F1 po průjezdu cílem Velké ceny Monaka… Po několika uštipačných poznámkách mizíme v jeho útrobách a začíná tradiční míchání koktejlů a lektvarů různých barev, vůní i chutí. Nálada mezi 35ti cestujícími stoupá a to zejména ve chvílích, kdy náš růžový panter předjíždí další a další autobusy a my děláme opičky na lidi v nich sedící. Dle mého si tito museli myslet, že se na výlet vypravila parta homosexuálů a ještě z toho mají srandu..:-) Před Mladou Boleslaví zastavujeme, hromadně doplňujeme zásoby tekutin, ale i pevné stravy. Dawe si s úsměvem vychutnává svoje dvě bagety, v jedné z nich později nalezne mouchu obalenou silnou vrstvou majonézy. Kontroluji výrobní číslo na obalu jeho bagety s tím na té svojí a znechuceně se také pouštím do hodování - mouchy, nemouchy. Zhruba po dvaceti minutách se opět vydáváme na cestu a vzhledem k dostatečné časové rezervě plánujeme další zastávku několik kilometrů před Libercem. Zde také vzniká hromadná fotografie účastníků výjezdu v pozadí s naším růžovým panterem, na kterého si již začínáme pomalu zvykat. Zhruba půl hodiny před začátkem utkání dorážíme k aréně a parkujeme kdesi za rohem na hlídaném parkovišti. Vytištění 50ti lístků chvilku trvá a tak máme dostatek času poklábosit s domorodci a dopít zbytky zásob alkoholu. Do haly se trousíme po skupinkách a usazujeme se v sektoru hostí, kde je nás na začátku zhruba šedesát. Další naši fanoušci jsou pak různě roztroušeni po ostatních sektorech.

 

Začíná zápas a je vidět, že se naše hokejky oproti úternímu zápasu snaží zvítězit za každou cenu. Zjišťujeme, že chlapci umí bojovat a dokonce i perfektně se soupeřem bruslit. Sledujeme velmi pohledný hokej plný nasazení i tvrdých soubojů a to na obou stranách. Je vidět, že ani jedno mužstvo nechce prohrát. Od toho se také odvíjí i naše fandění, které je opravdu slyšet. V čase 11:34 nám však Andrej Podkonický střílí góla a Tygři vedou 1:0. Sešívaní se snaží vyrovnat jak mohou a po závaru před Pincovou brankou následuje porada mužů v pruhovaném s videorozhodčím. Hlavní nakonec nekompromisně ukázal do středového kruhu, branka platí. Michal Vondrka zřejmě po hbitém obkroužení soupeřovy branky šťastně protlačil puk za brankovou čáru. Fanoušci tygrů šílí a my propukáváme v jásot. První třetina končí a stav 1:1 odpovídá i dění na hřišti. V polovině druhé třetiny vstřílí Lukáš Krenželok naši druhou branku a nám se při skandování jeho jména viditelně motají jazyky. Budeme zřejmě muset zjistit jeho přezdívku nebo mu prostě nějakou vymyslet… Druhá třetina tak končí naším jednogólovým vedením. Třetí třetinu začínají tygři náporem a zasypávají Kopra sprchou střel. Ten však jako zeď jejich projektilům odolává. V pětačtyřicáté minutě Růža ml. střílí další branku a upravuje tak skóre na 3:1. V padesáté minutě se trefuje hvězda večera Jirka Vašíček a je rozhodnuto. Jméno hrdiny však není naším kotlem vyvoláváno pouze jednou, ale několikrát po sobě, což viditelně vyvolá úsměvy na tvářích všech našich hráčů včetně Váši. Ten po chvíli prosí gesty náš kotel, aby ho již nechal být, ale té milosti se mu z naší strany očividně nedostává.

 

Zápas končí a halou stále zní již poněkolikátá Jiiiiirka Vašíček..:-D Následuje děkovačka, Pištova již tradiční rybička a odchod k autobusu za hráči na pokec. Bohužel místní ochranka odděluje autobus hráčů od naší smečky zátarasem. Nikdo není za zátaras vpuštěn a tak někteří hráči přicházejí poklábosit k nám. V tu chvíli se z útrob haly vynořuje hlavní hrdina utkání Jirka Vašíček a podještědím se opět rozléhá skandování jeho jména. Nyní už opravdu prosí gesty i slovy: "prosím, už dost, už mě nechte být…" Vzhledem k tomu, že má při tom úsměv od ucha k uchu, není ani tentokrát vzat na milost… Hráči postupně mizí v autobuse, my zapalujem prskavky, zdravíme projíždějícího Vláďu Růžičku a snažíme se s hráči domluvit zastávku a setkání s hráči u nějaké benzínky. Bohužel bez úspěchu. Autobus odjíždí a my skandujeme. No, jen hádejte čí jméno… Nasedáme do růžového pantera a vyjíždíme se zprávou, že autobus s hráči zastavil u nedalekého Mc Donalda. Přijíždíme na parkoviště, kde v poklidu stojící slávistický autobus a naše hokejky právě nakupují potravu.  Jako stádo vlétnem dovnitř, kde znovu vyvoláváme jméno Jirky Vašíčka. Ten nám opět oplácí upřímným úsměvem a prosbou o slitování… Klábosíme s hokejkami, které po obsloužení odjíždí a my zhruba deset minut po nich činíme totéž. Někteří ještě mezitím stačí vyzkoušet  dětské hřiště... Růžový panter jede co mu síly stačí a tak jsme již něco málo po jedenácté na Černém mostě, kde většina účastníků i vystupuje, čímž prakticky celý výjezd končí.

 

Co k tomu dodat. Snad jen to, že sestava na výjezdu byla skvělá, nálada, fandění i výsledek také. Prostě výjezd na který budeme dlouho vzpomínat….:-) Pojeďte příště také!

 

Fotogalerie zde.

2 komentáře | Přihlásit se | Vyhledání
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se
Gabulka17 | 01.10.10 14:14

Jojo..=) nylo to bez chybny..=))

nik55 | 03.10.10 22:12

Děkuji za parádní report! příště se jede podobným autobusem na výjezd do modré ústřice! :-D 

Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 5
Počet hlasů: 2


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný