Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 60 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Vítkovice si vezou svůj první bod z vysočanské arény
23.09.2008 | Marťas | 1741x zobrazeno | Skóre: 1
k zápasu z 18.09.2008: HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 3:2p
Televizní utkání mezi Slavií a Vítkovicemi přilákalo jen ty nejvěrnější fanoušky. Téměř prázdná hala viděla zápas, ve kterém kralovali brankáři. Domácí promarnili zejména dvě dvojnásobné přesilovky a po základní hrací době s Vítkovicemi remizovali. Po sedmdesáti sekundách prodloužení však rozhodl Bednář. Hosté si odvážejí první bod ze slávistického ledu po dlouhých pěti letech.
V komorní atmosféře se odehrávala televizní předehrávka 5. kola O2 extraligy ledního hokeje. Dorazilo na ni totiž pouhých 2612 diváků. Prořídlé bylo nejen hlediště, ale i řady hráčů. Vítkovice nastoupily do zápasu bez Pince, Krsteva, Stehlíka a během zápasu musel odstoupit i Barinka. Slavii chyběl, kromě dlouhodobě zraněných Slobody a Krafta, pouze Micka.

Do zápasu lépe vstoupili domácí už po dvou minutách orazítkoval Žižka tyč. Nedlouho poté zůstal těsně před brankovištěm Jelínek a po přesné přihrávce od Kadlece poslal domácí do vedení. Rozhodčí Husička poté nabídl slávistům přesilovku 5 na 3 a to na dlouhých 92 vteřin. Slavia ji však promarnila, když si hráči puk neustále předávali mezi sebou. Nedáš, dostaneš. Tak přesně toto platilo i dnes. Po neúspěšné dvojnásobné přesilovce projel v jedenácté minutě téměř přes celé hřiště Krenželok, těsně před brankou předal Burgerovi a ten skóroval. Za 35 vteřin unikal slávistickým obráncům Korhoň, kterého nedovoleně zastavil Vašíček a rozhodčí Husička nařídil trestné střílení. K němu se rozjel střelec první branky Burger a nemýlil se. Vítkovicím se povedlo něco podobného jako Slavii při derby v minulém kole, během 35 vteřin dokázaly otočit utkání z 1:0 na 2:1. Slavia dostala šanci na vyrovnání další přesilovkou 5 na 3. I ta však zůstala nevyužita, když slávisté kombinovali na úkor střelby.

Do druhé třetiny vstoupili slávisté mírně aktivněji, začali i více střílet a vyplatilo se. V polovině utkání, během vlastního oslabení, se do úniku dva proti jednomu dostal Bednář s Vondrkou a druhý jmenovaný gólem srovnal stav utkání. Do vedení mohl Slavii dostat Červenka, avšak minul.

Poslední část se hrála velmi opatrně a téměř bez šancí. Až v druhé polovině poslední části se hráči dostali do několika slibných šancí, všechny však likvidovali skvěle připravení brankáři, zejména domácí Svoboda zlikvidoval několik jasných gólových šancí.

Po šedesáti minutách zůstal stav nerozhodný, a tak muselo přijít prodloužení, které však netrvalo příliš dlouho. Už po sedmdesáti vteřinách hry rozhodl svou střelou Bednář. Vítkovičtí si z O2 Arény vezou svůj první bod od jejího otevření. Na slávistickém ledě totiž nebodovali už pět let.