Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Slavia otočila derby během 22 sekund
23.09.2008 | Marťas | 1751x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 16.09.2008: HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:1
Zaplněná hala, více jak deset tisíc fanoušků, skvělá atmosféra, zvučná jména hráčů a bojovný hokej, to vše bylo první letošní pražské derby. Sparta šla sice chvíli po začátku druhé třetiny do vedení. Slávisté však v polovině zápasu dokázali během 22 sekund vstřelit dvě branky a otočit tak celé utkání. „Podali jsme velice takticky vyspělý a disciplinovaný výkon. Sparta de facto hrozila jen v přesilovkách, při hře pět na pět jsme byli lepší my,“ shrnul zápas Adam Svoboda.
Praha – První pražské derby se neslo v duchu velkého očekávání. Vždyť Sparta během léta mohutně posílila a ve svých řadách měla i Martina Ručinského, o kterého měl velký zájem i Vladimír Růžička - trenér a generální manažer sešívaných. Všichni tedy s napětím očekávali, jak dopadne souboj mistra s jeho odvěkým rivalem.

Ještě před začátkem utkání se slavnostně rozloučil s pražským týmem Michal Sup, který ve Slavii strávil podstatnou část své kariéry. Dres s jeho jménem a číslem byl na závěr ceremoniálu vytažen ke stropu arény a číslo 8 tak bylo vyřazeno ze sad dresů.

Poté už mohl Milan Minář vhodit úvodní buly. Od začátku se hrál bojovný a atraktivní hokej. Brzy však po zbytečném faulu Žižky získala Sparta na dvě minuty výhodu jednoho hráče v poli. O tu však záhy přišla, po 51 sekundách špatně střídala a rozhodčí odhalili 6 sparťanských hráčů na ledě, za což si střídačka vykoledovala dvě trestné minuty. Zásadním momentem první třetiny byla dvojnásobná sparťanská přesilovka, kdy těsně za sebou putovali na trestnou lavici Novák a Vašíček. Hosté, ač se snažili sebe víc, vždy naráželi na skvěle chytajícího Svobodu a dvojnásobná přesilovka tak zůstala nevyužita, což domácím dost pomohlo. V závěru první třetiny, při hře 5 na 5, si Slavia vytvořila několik slibných šancí, ale ty však vždy likvidoval Popperle, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Vstup do druhé třetiny se domácím příliš nepovedl. Po chvíli putoval, dnes již podruhé, na trestnou lavici Novák a David Výborný, syn sparťanského trenéra, v přesilovce skóroval. Obdržený gól Slávisty překvapivě probral a ti se do holešovických pořádně zakousli. Asi největší šanci měl Červenka, ale ta zůstala prozatím nevyužita. V polovině zápasu však přišla slávistická chvíle. Nejdříve srovnal na 1:1 David Hruška a za pouhých 22 vteřin zvyšoval mladík Jiří Doležal. Sparťané byli vyloženě otřeseni, kdežto u červenobílých vypukla euforie.

Třetí část tak začínali s jednogólovým náskokem domácí. Toto těsné vedení mohl chvíli po začátku zvýšit kapitán sešívaných Josef Beránek, který se prokličkoval mezi sparťany, avšak na Popperleho nevyzrál. Před koncem poslední části hráči v rudém ještě domácí potrápili, když je zavřeli v jejich obranném pásmu, avšak skvělý Svoboda likvidoval jednu šanci za druhou. Těsně před koncem zápasu se snažili sparťané odvolat brankáře, což jim mnohokrát překazila hra, která se přelévala z jedné strany na druhou a tak se hostující gólman musel několikrát vracet z půli cesty mezi brankou a střídačkou. Na stavu se nakonec nic nezměnilo a tak si Slávisté mohli připsat do tabulky tři body z derby.