Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 66 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Drama s nováčkem rozhodl Micka, Beránek ukázal svoji sílu
23.09.2008 | Marťas | 1618x zobrazeno
k zápasu z 14.09.2008: HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 5:4
Pražská Slavia přivítala prvního soupeře na domácím ledě v této sezóně. Byl jím nováček extraligy – Mladá Boleslav. Hosté ukázali, že nebudou snadným soupeřem, avšak zkušenost Růžičkova týmu nakonec zvítězila. Dvě důležité branky společně se stejným počtem asistencí zařídil kapitán Josef Beránek. „Ve druhé třetině jsme nehráli to, co jsme chtěli, ale závěr jsme si pohlídali,“ prozradil po zápase Josef Beránek. Přesně pod víko rozhodující gól trefil Tomáš Micka.
Praha – Ještě než začalo první domácí utkání pražské Slavie v letošní sezóně, odehrál se v O2 Aréně slavnostní ceremoniál. Fanouškům a hráčům obou klubů byly na kostce promítnuty nejdůležitější momenty loňského play-off a ke stropu byla vytažena mistrovská vlajka. Poté už mohlo začít dlouho očekávané utkání mistra s nováčkem extraligy.

Do utkání lépe vstoupili domácí. Během prvních minut si dokázali vytvořit několik šancí. Dorazivší diváci se rozhodně nenudili, oba týmy předváděly svižný hokej s dostatkem šancí. Hosty často podržel dobře chytající Chábera, který má již nemálo extraligových zkušeností z Českých Budějovic, kde působil před svým odchodem do Mladé Boleslavi. Prvním, kdo ho překonal, byl mladík Vladimír Růžička. Syn trenéra Pražanů dostal před brankou puk od Jiřího Drtiny a ukončil tak přesilovku domácí Slavie. Druhý zápis do gólových statistik domácích udělal po skvělé kombinaci Jiří Doležal. Tomáš Micka posunul na kapitána Beránka a ten přesně prodloužil na Doležala, který zakončil - 2:0. Tento stav však trval pouhých 14 vteřin. Svoboda po jedné ze střel vyrazil kotouč pouze před sebe, odkud zakončoval Václav Eiselt a nemýlil se. Tímto gólem Mladá Boleslav získala potřebná sebevědomí, domácí hráči, se zdálo, znervózněli.

Druhou třetinu opanovali hosté. Nejdříve sice Petr Kadlec málem skóroval, jenže puk mu sjel po hokejce a zkušený slávistický obránce tak ze stoprocentní šance neskóroval. Ač Adam Svoboda svůj tým dlouho držel ve vedení, nakonec jej stejně překonal Daniel Boháč a srovnával na 2:2.

Slávistická letargie ze druhé třetiny se určitě nelíbila domácímu kouči a v kabině hráčům jistě vyčinil. Slavia vstoupila do třetí části úplně v jiném duchu. Svým spoluhráčům ukázal kapitán Beránek, jak se do toho opřít, a po méně než třech minutách po návratu z kabin skóroval za Cháberova záda. Své zkušenosti ukázal ještě necelou minutu poté. Po střele Davida Hrušky se puk dostal opět k červenobílému kapitánovi a ten podruhé za sebou skóroval. Nováček extraligy však ukázal, že ještě neskládá zbraně, po mnoha odrazech se dostal kotouč do domácího brankoviště, odkud skóroval Handlovský. Tomáš Micka však brzy nato poslal kotouč do soupeřovy branky tak rychle, že to nepostřehl ani rozhodčí a gól musel potvrdit až jeho kolega u videa. Výsledek ještě korigovali hosté, respektive Tomas, který umístil naposledy v tomto zápase puk za brankovou čáru. Hostům už nepomohla ani závěrečná power-play a úřadující mistr extraligy tak zvítězil nad nováčkem o jediný gól.