Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Aktuální výjezd

Žádný výjezd není naplánován.

Návštevnost

Právě je 80 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Články fanoušků Ohlédnutí za derby
12.12.2009 | Druss | 2612x zobrazeno | Skóre: 5
Jak jistě všichni víte v pátek si Slavia připsala už třetí výhru nad Spartou v této sezóně a k výsledkům 4:2 a 3:2 přidala vítězství 3:1. Jak ale vypadalo derby po fanouškovské stránce?
    Pro někoho začalo už o týden dřív, kdy padla velká část soboty na přípravu chorea. Ne vše se ale stíhá a tak se část věcí dodělává ještě před samotným derby. Na zápas se také připravily nové vlajky a nový megafon – k obojímu se ještě dostaneme.

    Kotel je zaplněn do posledního místa (a i něco navíc) a nedá mi to neptat se – KDE všichni byli předchozích 15 domácích zápasů? Nebudu komentovat zbytek haly a argumenty na ceny vstupenek – ale kotel je na každý zápas za stovku! Takže CO brání tomu, aby byl na každý domácí zápas  když už ne plný, tak téměř plný?!? Je na každém, aby si sáhnul do svědomí. Každopádně na fandění, hlavně v první třetině, se to dost podepisuje. Část lidí bohužel bere kotel jen jako místo s levnými lístky a otevřít pusu nebo zvednout ruce je pro ně zřejmě moc velká práce a tak výsledný dojem není zdaleka takový, jaký by při takhle našlapaném kotli měl být. To se týká i spolupráce při roztahování chorea, někteří se zdá vidí choreo poprvé. I tak jsme ale ve fandění od začátku zápasu lepší a sparťanský kotel moc slyšet není. Na horším fandění se trochu podepisuje i nový megafon, který ač silnější než ten předchozí, není překvapivě slyšet všude a vršek kotle se musí chytat až podle ostatních.

    O první komerční přestávce roztahujeme první choreo. Co se týče provedení je to jedno z nejsložitějších, jaké jsme kdy dělali a tak mezi zúčastněnými panuje lehká nervozita. Nakonec vše dopadá na jedničku a v kotli se tak nejprve roztáhnou velký slávistický lev a sparťanské „S“, které je následovně lvem „sežráno“. Vše doprovází transparent „(Z)NIČÍME VÁS“ a bilance posledních 10 derby, ve kterých jsme nad Spartou 7x vyhráli. O druhé komerčce vytahujeme velkou plachtu s motivem králů posledních dvou ročníků – Jarda Bednář na ní předává korunu Romanu Červenkovi. Obě chorea jsou doplněny kartoniádou v sousedních sektorech, na kartoniádách v okolních sektorech se dá ještě hodně zapracovat, není to ideální. Sparťané vytahují jen modročervenou plachtu s vystřiženým srdcem vyplněným žlutými balónky. Upřímně – už se u nás prezentovali mnohem lépe.

    O přestávce ještě měníme nový megafon za starý a jde se do druhého dějství. V něm jdeme Beryho zásluhou po pěti minutách do vedení. Chvíli na to roztahujeme třetí malované choreo – nápis „Uvolněte ho prosím“, červenou sedačku a transparent „Tentokrát s Davidem V. a Martinem R. na téma: „Jak se zbavit trenéra“. Na toto choreo tleskají i někteří rudí fanoušci. Krátce po komerčce dává druhou branku Tomáš Kůrka a na atmosféře je to znát – od té doby jsme v hale až do konce zápasu slyšet téměř jen my. Celkem dobře se přidávají i podélné strany.  Rudoši se prezentují už jen stokrát omletým klišé Růža & žvejky.

    Ve třetí třetině ještě proběhne jednoduché choreo z balónků. Ty tentokrát mají jeden z nejlepších efektů, co se balónků u nás týče. Zvedají se spontánně poté, co režie zařadí kotel na kostku, jinak měli být až na komerční přestávku. O té se většina kotle vysvléká do triček. Lidé jsou informování už před derby, aby si podle sektoru vzali buď červené nebo bílé tričko. Na to, že jsme podobnou akci zkoušeli poprvé a zdaleka se výzva nedostala mezi všechny to má výborný efekt a až do konce zápasu fandí kotel rozdělný na červenou a bílou část. Určitě něco podobného budeme chtít zopakovat, zřejmě při paly off. V 56. minutě snižuje Broš, ale o 3 minuty později dává Káca do prázdný a o letošním vládci Prahy je rozhodnuto. Po zápase probíhá tradiční děkovačka, tentokrát na ní zůstává opravdu dost lidí i na podélných stranách.

     Před Vánocemi nás čeká už jen jeden domácí zápas, nezbývá než doufat, že ti, kdo po dlouhé době přišli na hokej na derby neodložili šály a dresy zase do skříní a přijdou i tentokrát na zápas s Plzní. Poté ještě předvánoční výjezd na Kometu.
1 komentář | Přihlásit se | Vyhledání
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se
nsocinka | 13.12.09 12:55
Jen chci dodat, že v okolních sektorech (my chodíme do 105) bylo celkem dost Sparťanů. Za námi jich bylo asi 8, protože si spletli při nákupu lístků strany :) Takže pak při kartoniádě i baloncích hodně lidí nespolupracovalo a ještě se nám vysmívalo. Stoupnout jsme si kvůli nic mohli jen při gólu, jinak nadávali, že za ty prachy chtějí něco vidět.
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Články fanoušků

Nejčtenější článek z kategorie Články fanoušků:
Slavia versus Kladno v play-off

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 5
Počet hlasů: 2


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný