reset
Slavia vyhrála první třetinu, po zápase se v?ak radovali Pardubice
05.10.2009
2525
Slavia první třetinu vyhrála 2:0, pak v?ak darovala zápas Pardubicím. Ve druhé třetině se skóre radikálně měnilo. Necelých sedm minut trvalo Východočechům, aby otočili zápas. Hráči kolem Dominika Ha?ka si z Prahy odvezli tři body za výhru 5:2.

Pardubice vstoupily do utkání aktivně. Ve čtvrté minutě nahodil Sýkora od zadního mantinelu puk na Nerudu a téměř se dočkal gólu. Neruda si toti? puk málem srazil do branky. Hosté byli v úvodu zápasu nebezpečněj?ími, ov?em chyběla jim přesnost. Nedá?, dostane? – oblíbené sportovní úsloví, které i tentokrát platilo. Z první vá?něj?í ?ance Slavie toti? skóroval Vondrka. „Dostal jsem to od Červuse (Roman Červenka) do plné jízdy a ani nevím, jak jsem to tam bekhendem dostal, myslím, ?e pod vyrá?ečku,“ vzpomněl po zápase na svůj zásah Michal Vondrka. Podruhé Ha?ka překonal ?i?ka, poté co mu krásnou přihrávkou nabídl změnu skóre Vladimír Rů?ička mlad?í. „V?dycky se dá udělat něco lépe,“ přemítal po zápase Ha?ek.

Necelých sedm minut v druhé třetině dělilo pardubické góly a stačilo, aby hosté otočili skóre. Nejdříve na modré napřáhl Čáslava a na Pivkovu teč u? byl Neruda krátký. Vyrovnat hosté mohli u? přibli?ně v polovině druhé třetiny. Několik slibných ?ancí se jim naskytlo u? v přesilovce pět na tři, ov?em skóre se měnilo a? ve 32. minutě, kdy Koukala fauloval ?i?ka a trestné střílení sám faulovaný Koukal proměnil. „Mo?ná to byl zlomový moment celého zápasu,“ přemítal po zápase Michal Vondrka. O dvě minuty později ?li hosté dokonce do vedení. Ve 47. minutě přidal svůj dal?í gól Pivko, kdy? za Nerudova záda dostal svou střelu zápěstím.

Slavia vsadila na hru bez brankáře, současně hosté hráli v oslabení, gólu se v?ak nedočkala, proto?e na konečných pět dva u? jen kosmeticky upravil pardubický Rostislav ?pirko.