Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Aktuální výjezd

Žádný výjezd není naplánován.

Návštevnost

Právě je 99 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Klubový zprávy Slavia představila plány na novou sezónu, snem kouče Růžičky je semifinále
27.08.2009 | Marťas | 2234x zobrazeno | Skóre: 5
Praha - Před sezónou přišli Slávisté o elitního útočníka Jaroslava Bednáře, který odešel do Ruska. Nepostup do play-off Ligy mistrů již předtím rozhodl tom, že se Slavia rozloučila se Svobodou, Novákem a Kraftem. V nové sezóně chtějí Sešívaní  spoléhat na integraci mladých hráčů a spolupráci s Havlíčkovým Brodem.

Hlavní změnou před novou sezónou je odchod asistenta Vladimíra Růžičky Jiřího Kalouse, který přijal místo hlavního trenéra Liberce. Asistentem slávistického kouče v nadcházející sezóně bude Jiří Čelanský, který dříve působil v Havlíčkově Brodě, ruské lize a se slávistickým dorostem získal v minulé sezóně titul. „Jirka je mladý, ale má toho hodně za sebou,“ vyzdvihl výhody nového druhého muže střídačky Vladimír Růžička. Přiznal, že ho jeho nový kolega překvapil i svým přístupem. „Býval jsem zvyklý, že jsem první na stadionu, teď přijedu a Jirka Čelanský tam už je,“ zasmál se na tiskové konferenci Vladimír Růžička.

Už  během minulé sezóny se museli s pražským klubem rozloučit hráči jako Svoboda, Novák nebo Kraft. Po sezóně se na listinu odcházejících připsal i Jaroslav Bednář. Vedení klubu k tomu přistoupilo, aby připravilo Slavii na ekonomickou krizi a také fakt, že tým nepostoupil do vyřazovacích bojů Ligy mistrů. „K plošnému snižování platů jsme nepřistoupili, měnili jsme jen pohyblivé složky," vysvětlil předseda představenstva Miroslav Tvrdý.

Liga mistrů měla sešívané čekat i letos, evropská soutěž však byla minimálně na rok přerušena. „Je to zcela nelegální,“ řekl na tiskové konferenci Tvrdý. Zmínil se také, že během čtrnácti dnů by měla proběhnout klíčová jednání kvůli náhradám za garantované sumy ve smlouvách. Mezi zástupce šesti evropských lig mělo být rozděleno jedenáct milionů korun.

Letošní rozpočet červenobílých je i díky přerušení Ligy mistrů o něco nižší. „Rozpočet na nový ročník extraligy se pohybuje kolem 126 miliónů korun, což je přibližně o dvacet procent méně než loni,“ vyčíslil Tvrdý. Slávisté v minulé sezóně operovali z přibližně 159 milióny korun. Platy hráčů v letošní sezóně spolknou 49 milionů.

Extraliga  bude vyrovnaná, jedničkou bude stále Furch

Vladimír Růžička je přesvědčen, že nadcházející sezona nebude lehká. „Extraliga bude vyrovnaná, už loni se ukázalo, že třináctý tým může klidně porazit prvního," připomněl. „Postoupilo Brno, které navíc posílili znojemští hráči, bude silné,“ zmínil jednoho z nebezpečných soupeřů. I tak chce bojovat o přední příčky. „Snem je semifinále,“ přiblížil Růžička.

Jedničkou v pražské brance zůstane i nadále Dominik Furch, kterému bude krýt záda Stanislav Neruda. Letos se do Slavie vrátil ještě Robert Slipčenko. „Je to náš hráč, poslední roky chytal v nižších soutěžích,“ vysvětlil Růžička. Slipčenko zatím bude hájit branku slávistické farmy Havlíčkova Brodu a v případě potřeby nastoupí v dresu Slavie. „Dominik odjede 15. prosince na šampionát dvacítek, musíme být připraveni,“ vypíchl kouč Růžička.

ČervenobílÍ už více jak měsíc trénují. Na led v létě s pražským týmem vyjeli i jeho bývalí hráči, kteří v současné době hájí barvy zahraničních klubů Hudler s Hejdou. S podobnou žádostí přišel na Slavii i exlitvínovský Daniel Branda. „Skončil v Litvínově, bydlí v Praze a neměl kde trénovat. Vyhověli jsme mu podobně jako dalším bývalým hráčům,“ popsal putování Daniela Brandy kouč sešívaných. Během trénování s pražským celkem si hledal angažmá, po čase se obrátil i na klub z vršovického Edenu. „Uzavřeli jsme s ním kontrakt na dva měsíce, tedy do reprezentační pauzy,“ informoval o kontraktu s bývalým útočníkem Litvínova. Ten se již pražským fandům představil v nedávném přípravném zápase se Salcburkem. Podle trenéra Růžičky by to mohl být právě on, kdo zaplní místo po Bednářovi.

Bývalý parťák Jaroslava Bednáře Roman Červenka ale dělá Slávistům starosti. „Roman má potíže s břišním svalem,“ vylíčil Růžička. Start ligy by podle něj měl stihnout, rozhodně ho ale nechce nechat hrát, pokud by ho to bolelo. „Mohlo by se to pak zhoršit a vypadl by nám pak třeba na půl sezóny,“ vysvětlil. Stihnout začátek nové sezóny by měli i další marodi. Stanislav Neruda, který se zranil při jednom z prvních tréninků a Jiří Vašíček, který měl dlouhodobější zdravotní obtíže.

Do začátku nové sezóny odehrají Červenobílí ještě tři přípravná utkání. Jedno s Pardubicemi v pro diváky zavřené O2 Areně a pak po jednom utkání v Litvínově a Havlíčkově Brodě. Kompletní sestavu však budou moci diváci vidět zřejmě až v prvním kole proti Třinci.

Poznámka: další informace a fotografie na www.snajdrmartin.wz.cz
Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Klubový zprávy

Nejčtenější článek z kategorie Klubový zprávy:
Letecký zájezd do Linköpingu.

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 5
Počet hlasů: 1


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný