Slavia vs. Slavia
Datum: 25.09.2015
Téma: Reportáže z výjezdů

Tradiční report z netradičního zápasu - derby dvou Slavií.

Středa 23. 9. 2015 a další výjezd, tentokrát směr Třebíč. Opět (jak u? bývá ve všední den tradicí) nebyl vypraven autobus ani mikrobus, tak?e nás čekala cesta po vlastní ose. Ke stadionu jsme přijeli ve slušném čase navzdory tomu, jakými Kotěhůlkami jsme projí?děli, a tak byl čas si před zápasem dopřát místní klobásky. Stadion v Třebíči je sice malý, zato ale celkem útulný. Překvapilo nás, ?e zde měli kostku. Připevnili jsme buben a šlo se na věc!

V kotli se nás sešlo cca 20, tak?e na všední den celkem slušné číslo. Odrazilo se to i na fandění, proto?e od začátku se i přes nemoc některých z nás fandilo velice slušně. Stáli jsme u sebe, co? bylo super. Ze začátku jsme se báli, abychom svým fanděním nějak nepomáhali soupeři, domácí fanoušci očividně taky, proto?e chorál, který obsahoval název Slavia, fandili relativně potichu. Jeli jsme převá?ně jednoduché chorály, občas jsme dali nějaký ten tě?ší (i na smrt Spartě v derby Slavií došlo :D ). Určitě tomu všemu dopomohl i fakt, ?e kluci hráli od první minuty naplno, co? vedlo k dvoubrankovému vedení po 1. třetině.

O přestávce před 3. třetinou jsme kuli pikle, ?e bychom pět minut před koncem dali Celá hala fandí s námi a pak bychom začali Slavie do toho!!! U? to vypadalo, ?e nám tento kousek vyjde, jen?e naši hokejisté vstřelili během chvilky 2 branky a stav zápasu byl v tu chvíli 0:7 v náš prospěch. Nakonec jsme si řekli, ?e to radši nedáme, proto?e přeci jen nějaká úcta k soupeři by měla být. Jak se zápas blí?il ke konci, fanoušci domácích vytáhli vlajku podsvícenou pyrem, co? vedlo k tomu, ?e posledních 5 minut zápasu jsme mohli jen hádat, co se na ledě vůbec děje. V poslední minutě Třebíč vstřelila alespoň jednu branku, tím pádem Saša přišel o 2. nulu v sezóně. Závěrem bych ještě rád vyzdvihl domácí fanoušky, kteří i za hrozivého stavu pořád fandili a podporovali svoje hráče.

Po zápase jsme se šli rozloučit s hráči, poděkovali jim za skvělou hru a alou domů.

• obdr?ený gól v poslední minutě.

V pondělí hurá od Jihlavy! Ještě je dost míst v autobuse, tak neváhejte a hlaste se, stejně jako na celodenní výjezd do Litoměřic! ZA SLAVIÍ!!!