S WARS - jak vznikalo choreo na derby
Datum: 08.03.2014
Téma: Choreo


Od prvního nápadu až k realizaci při derby - podívejte se, jak vznikalo slávistické choreo.Choreo na poslední derby letošní základní části začínáme řešit víc než měsíc před zápasem. Díky olympijské přestávce nemusíme řešit, jak zkombinovat malování chorea s domácími nebo venkovními zápasy Slavie. Sparta nás v dosavadních třech zápasech vždy porazila a ani co se týče chorea jsme se zatím nijak nepředvedli. Chceme tedy udělat něco opravdu pořádného. Nakonec se rozhodujeme pro první skutečně malované choreo. Ne "omalovánky" jako dosud, ale něco opravdu propracovaného. Nikdo z nás nemá s ničím podobným zkušenosti, ale kdo se bojí, nesmí na choreo!

Jen přípravy na samotné malování zabraly týden. Upravit předlohu tak, aby se podle ní dalo malovat, vybrat správné barvy, nakoupit materiál. Konečně je vše připraveno a jde se na věc. První den se nás v tělocvičně schází pět. Stíháme jen slepit plachtu, na kterou se bude malovat, připravit barvy a zbytek necháváme na další den, kdy nás má být víc. 

Druhý den se nakonec schází sedm lidí. První namalované plochy vypadají spíš jako vzor pro maskovací síť, ale nezbývá než doufat, že máme všechno rozpracované dobře. Naštěstí se s postupujícím časem začíná Yoda na plachtě přeci jen rýsovat. Po 12 hodinách všechno balíme, tenhle víkend už se víc nestihne.

O týden později se dáváme konečně dohromady ve větším počtu. 13 párů rukou je znát a od rána jde práce rychle od ruky. Dolepujeme ještě další pruhy k plachtě, doděláváme detaily na Yodovi, plášť, vesmír a světelný meč. Až u něj přichází první zádrhel - dochází sprej a ani po projetí hobby marketů v okolí se nedaří sehnat další. Po osmi hodinách práce tedy všechno balíme a poslední úpravy necháváme až na den zápasu.

V den zápasu nás jde 12 do haly už víc než tři hodiny před začátkem. Doděláváme meč a přemotáváme plachtu tak, aby se dala rozvinout v sektoru. Část lidí mezitím dodělává nápisy, které choreo doplní. Všechno jde rychle od ruky a hodinu před zápasem už nemáme co dělat.

K samotnému předvedení chorea - konečně klape všechno tak, jak má. Možná mohl být nápis o trochu blíž k plachtě, ale to je opravdu jen detail. Slavii se navíc podaří Spartu porazit a tak má choreo i šťastný konec - vláda temné strany skončila. :)

Celkové náklady na choreo byly asi 10000 Kč a samotná příprava zabrala v součtu přes 230 hodin práce.

 

VIDEA:

101. derby pražských S - S WARS (autor: ALNI film) odkaz

Choreo derby 2.3.2014 (autor: MichalS) odkaz

 

BONUS:

Během přípravy chorea v hale došlo i ke skutečnému souboji světelnými meči :)

 

 Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=729