Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 55 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Jak jsme si zastříleli v Budějovicích aneb z Edenu k Edenu a zpátky
12.01.2009 | Teriii | 1326x zobrazeno | Skóre: 4.33
k zápasu z 11.01.2009: ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 0:7
Po znojemské štaci byl před námi další venkovní zápas, a tak ti, co se rozhodli jet za hokejem do Českých Budějovic, se sešli v neděli kolem jedné hodiny v Edenu. Pořádně mrzlo, bohužel připravený mikrobus moc tepla nepřinesl. Každopádně to nám náladu nezkazilo a těšili jsme se na zápas. Po mikrobusu brzy začaly kolovat flašky různého obsahu. My v zadní části jsme se věrně drželi flašky obsahu známého – rumového:).

Cesta ubíhala rychle. Vzadu jsme se bavili o všem možným a probírali, jak asi bude zápas vypadat vzhledem k herní krizi budějovického týmu, probírali jsme aktivity z víkendu, především pak sobotní turnaj v nohejbale, který všechny zúčastněné nadchnul - všichni se těšíme na další dějství :). Někteří velice rychle konzumovali obsah flašek, které kolovaly, což se brzy projevilo na jejich chování…Cestou jsme stavěli asi třikrát, jednou valná většina z nás naběhla do Mekáče, aby zahnala hlad, naposledy pak těsně před Budějovicemi. To se sice někteří už bouřili, že to není nutný, když za chvíli budeme na místě, ovšem nedalo se tomu zabránit.

Mikrobus nás zavezl na parkoviště u restaurace Eden, jak příznačné :o), která je přes řeku od Budvar arény. Alenka s Kájím šli pro lístky, my ostatní jsme pobrali bubny a vlajky, co jsme vezli, a pohromadě se přemístili k aréně, kde nám Ála předala lístky a my mohli jít dovnitř, což pro nás bylo ve chvíli, kdy jsme byli promrzlí na kost, vysvobozením. S Dawem jsme vyhledali náš sektor, který je opravdu směšně malý za tu cenu lístků, ale s tím holt nic neuděláme, aspoň je z něj poměrně dobrý výhled na led. Sešlo se nás tam docela dost a většině se chtělo i fandit, takže to bylo super.

Na začátku zápasu to vypadalo na vyrovnanou bitvu, Budějovice se tlačily do útoku, ale v rozmezí pěti minut naši udeřili hned třikrát, konkrétně Hruška, Červenka a Bednář, a Budějovice jakoby ztratily chuť dál hrát. Turek odjel střídat a do branky již druhý zápas v řadě brzy pouštěl Kováře. Do konce první třetiny se skóre již neměnilo. A to mohli domácí snížit, kdyby ovšem Hudec trefil prázdnou bránu, krize je krize. O přestávce probíhala na ledě soutěž fanoušků ve válení sudu piva, za nás se přihlásili Masakr a Druss, ale druhý jmenovaný se nemohl na začátku dostat do tempa, na konci svého úseku ještě v pádu smetl i Masakra, tudíž ten už nabral značnou ztrátu, ale soutěž dokončil pro diváky efektivním skokem na led. Soudek sice nevyhráli, ale pobavili, i když se Masakr pak rozčiloval, že se to nepovedlo.

Ve druhé třetině jsme náskok navýšili o další dvě branky. První gól padl zásluhou dua Vondrka-Hruška, kdy Mižu přesně našel najíždějícího Hroudu, který se v koncovce dnes již podruhé nemýlil a my si tak mohli znovu zakřičet „Hruškovice, slivovice, hej hej“. Druhou branku téhle třetiny, pátou celkově pak vyprodukovala naše nejúdernější lajna, kdy puk putoval po ose Červenka-Bednář a zakončující Sklenář. O druhé pauze přišlo pár budějovických na pokec za námi do sektoru, takže nám to rychle uteklo a už jsme se chystali na poslední třetinu. Zajímavé bylo, že pořadatelé klidně vpustili budějovické fans k nám do sektoru, ale my nesměli ani projít kolem jejich kotle v dresu, ani sejít ze sektoru pod bubny, aby se mohlo něco domluvit.

Třetí třetina přinesla další rychlý gól. Kovář lovil puk za svými zády dvě minuty po zahájení třetího dějství, když podruhé v zápase nekompromisně zakončoval Červenka. V našem kotli panovala dobrá nálada celý zápas, teď jsme si to užívali ještě víc, bylo vidět, že domácí zápas jen dohrávají, nekladli žádný odpor. V sektoru jsme si udělali vláček a sedačka nesedačka jsme si tam kroužili, fandilo se dál, i když utkání bylo rozhodnuté. Poslední hřebíček do rakve domácích „zatloukl“ svým gólem 2 minuty před závěrečnou sirénou Doležal. Domácí kotel nespokojeně reagoval na výkony svých hráčů, dožadoval se vysvětlení, co má tohle znamenat, ovšem to možná nevěděli ani sami hráči. Na druhé straně my jsme se radovali z výhry, krásných gólů a dobré atmosféry. Na závěr se oba kotle sportovně pozdravili a pak už přišlo na řadu naše slavení s hráči a samozřejmě děkovačka.

Po zápase jsme šli tradičně čekat na hráče. Byli v dobré náladě, rozdávali podpisy a hlavně úsměvy. Nejvíc ovací sklidil Standa Neruda a samozřejmě naše úderná lajna Bednář-Červenka-Sklenář. Nejvíc nás i osloveného pobavil Masakr, který na Bednářovu adresu prohlásil „My máme doma psa. A jmenuje se Bedna. A já na něj volám – Bednooo k noze!“ :D. Když už vyšli všichni hráči a my byli opět promrzlí, tak jsme se přemístili k mikrobusu. Ještě jsme se zastavili na benzině pro jídlo a pití a vydali se zpět do Prahy. Bohužel zpáteční cesta nebyla moc veselá, ačkoliv jsme vezli všechny body, a to kvůli zprávám, které jsme se dozvěděli a nepotěšili nás. Ale pořád věříme…Samozřejmě i úsměvné chvíle byly, např. když Druss „zajel“ (sedačkou) do Ály, prohlásil, že to bylo jen na chvíli a nechtěně, ale zřejmě se mu to líbilo, protože to udělal ještě jednou :D. Nebo když Druss seškraboval z okna spolu s Paty obrázky od malíře mráze, a že to byly moc pěkný obrázky – kytičky, lístečky :), a na dotaz, proč to dělá, odpověděl, aby viděl tmu – Kájí mu poradil, aby zavřel oči, že tmu uvidí taky :D.

Cesta utekla rychle, ale zmrznout jsme stihli pořádně, a to přesto, že mně a Alence půjčil Masakr bundu na přikrytí. Mikrobus zaparkoval u Edenu, kde náš výjezd začal, všichni se vylodili, bohužel některým neříkalo nic, že by si po sobě měli uklidit, takže to za ně musel dělat Masakr. Pak jsme ve složení Ála, Kájí, Masakr a já nasedli do auta, Masakra jsme vyložili po cestě a kolem půl 12 jsme domů dorazili i my.

Klady výjezdu: výkony hráčů, Neryho první nula v ELH, atmosféra a fandění

Zápory výjezdu: zima jak v Rusku, odevzdaný výkon Budějic, chování některých výjezdníků

Maskot výjezdu: Sundance a jeho rozevlátá vlajka
Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 4.33
Počet hlasů: 3


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný