Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Slavia opět za tři body
06.01.2009 | Marťas | 960x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 02.01.2009: HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 5:3
Blýská se Slavii na lepší časy? Z posledních tří zápasů získala všech devět možných bodů. Zdá se tedy, že krize pražského klubu je již zažehnána. Doležal a Sklenář, dva mladíci Růžičkova týmu, dokonce v zápase s Třincem sahali po hattricku. I díky nim a jejich gólovým zásahům zdolala Slavia Třinec a poskočila již na čtvrté místo v tabulce O2 ELH.
Všichni fanoušci ještě nedorazili do ochozů a Slavia už vedla. Jaroslav Bednář překonal Čechmánka již na začátku druhé minuty. Domácí se dostali do tempa a hosty téměř na hřišti vymazali. Pak však na trestnou lavici putoval Žižka a tlak přišel od třineckých hráčů. Po návratu slávistického hráče měli Moravané ještě chvíli navrch. Následně putoval na trestnou lavici Vosátko. Slavia přesilovku nevyužila, avšak chvíli po jeho návratu Jiří Doležal zvýšil na 2:0. Na koni byli opět domácí. Jejich nadšení však zchladil rozhodčí Fraňo. Postupným kontroverzním vylučováním oslaboval domácí tým. Slavia hrála i dvě minuty ve třech. Růžičkovi svěřenci však skvěle bránili a všechna oslabení ubránili bez ztráty kytičky.

Do druhé třetiny vstoupili lépe, posilněni přesilovými hrami ze závěru první části, hráči Třince. Není tedy divu, že pár minut po zahájení snižoval nikým nepokrytý Martynek. Hosté se dostali do tempa. Zatímco Neruda mnohokrát zasahoval, jeho třinecký protějšek čelil jen občasným únikům. Slávisté však dostali početní výhodu a tu zužitkovali. Jiří Doležal vstřelil svůj druhý gól v utkání. Na 4:1 zvyšoval zhruba minutu a půl před koncem druhé části Jakub Sklenář.

Začátek poslední části zvládli lépe hosté. Slavii drželi v obranném pásmu, jejím hráčům se nedařilo dlouhou dobu vyhodit. To se jim nakonec stalo osudným a Balej překonal Nerudu. Během několika minut však do tříbrankového vedení poslal Slavii opět Jakub Sklenář. Výsledek už jen korigoval devět vteřin před koncem Květoň. Slavia opět plně bodovala a v tabulce už poskočila na čtvrté místo.